Четвер
28.01.2021
12:00
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Art-time - твори разом з нами
Головна Реєстрація Вхід
В'язання по колу з центра »

Меню сайту

  ГОЛОВНА СТОРІНКА

  В'ЯЗАННЯ ГАЧКОМ

  ВИШИВКА:

  ПРОГРАМИ ДЛЯ ВИШИВКИ

  ЦІКАВЕ У СВІТІ РУКОДІЛЛЯ

  ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  ФОРУМ

  МОЇ РОБОТИ 2013

  ВИСТАВКА РОБІТ
  Наше опитування
  Якої інформації Ви бажаєте більше отримувати?
  Всього відповідей: 2698

  В'язання по колу з центру
     Гачком зручно вив'язувати мотиви будь-якої форми - круглої , квадратної , трикутної , шестикутної і т.д., починаючи роботу від центру. Форму мотивам задають різні кількості і місця розташування петель, що додаються, починаючи таке збільшення з другого кола. 

     Для початку в'яжуть ланцюжок з 3-8 петель і замикають їх в коло напівстовпчиком. Потім в залежності від того, які стовпчики будуть у першому колі, в'яжуть петлі підйому (якщо стовпчик без накиду - одна петля підйому, для стовпчиків з накидом - дві). 

     Пров'язавши перше коло стовпчиків без накиду, з'єднують останній стовпчик з петлею підйому напівстовпчиком. Друге коло: одна петля підйому, стовпчики без накиду. Для розширення другого кола через два стовпчики в'яжуть одну повітряну петлю або через один стовпчик пров'язують в одну петлю нижнього ряду (кола) два стовпчики. У кожнім колі останній стовпчик з'єднують з петлею підйому напівстовпчиком. 

     У третьому колі збільшення роблять через два стовпчики і т.д. Цим способом в'яжуть серветки, квадрати, зірочки, ґудзики, квіти. По колу з центра можна в'язати щільні візерунки, що складаються з комбінації різних стовпчиків і повітряних петель. 

     Центр мотиву також може бути і щільним , тобто в'язання починаємо "з слизької петлі". Це перша петля ланцюжка. Для початку роботи з мотивом її потрібно небагато розширити (розтягти), потім обв'язати стовпчиками потрібної висоти. Стежте за тим, щоб стовпчики выв'язувалися над двома нитками - ниткою петлі і початкового (вільного) кінчика клубка. Пров'язавши потрібну кількість стовпчиків, потягніть за цей кінчик, повністю закриваючи "слизьку" петлю. Наприкінці роботи початковий кінчик нитки закріпіть за допомогою голки. 

     Якщо перше коло мотиву з маленькою ажурною дірочкою в середині повинен бути пров'язаний стовпчиками без накиду, його можна почати з "трьох петель". Для цього зв'яжіть ланцюжок із трьох петель і, не замикаючи їх в коло, обв'яжіть середню петлю зазначеним у схемі обраного Вами кола кількістю стовпчиків без накиду, як кілечко. Ця петля в процесі обв'язки розтягнеться і цілком затягне першу повітряну петлю. Остання з трьох початкових петель дасть підйом для початку цього кола.

     Додатковою прикрасою візерунків може бути "піко". Це «бугорочки» з повітряних петель, що прикріплюють до двох ниток стовпчика, який прикрашається: до нижньої напівпетлі і до поруч розташованої нитки ніжки. "Піко" можна виконати біля стовпчика без накиду і стовпчиків з будь-якою кількістю накидів, а також на ланцюжку з повітряних петель. 

     "Піко" може бути і на пишних стовпчиках, але тільки на тих , у яких верхня частина ніжки виконується по типу стовпчика з накидом. Гарно виконати "піко" на пишних стовпчиках із закритими і відкритими вершинами досить важко. А от на напівстовпчиках робити "піко" не потрібно, оскільки в них специфічна ніжка, що не дозволяє робити прикріплення.

  Форма входу

  Пошук

  Друзі сайту

  Copyright MyCorp © 2021