Четвер
28.01.2021
11:27
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Art-time - твори разом з нами
Головна Реєстрація Вхід
Текстовий опис зразків »

Меню сайту

  ГОЛОВНА СТОРІНКА

  В'ЯЗАННЯ ГАЧКОМ

  ВИШИВКА:

  ПРОГРАМИ ДЛЯ ВИШИВКИ

  ЦІКАВЕ У СВІТІ РУКОДІЛЛЯ

  ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  ФОРУМ

  МОЇ РОБОТИ 2013

  ВИСТАВКА РОБІТ




  Наше опитування
  Якої інформації Ви бажаєте більше отримувати?
  Всього відповідей: 2698

  Текстовий опис зразків
     Найменша повторювана частина візерунка називається рапортом. 

     При описі візерунка рапорт виділяється зірочками (* *). До і після * * вказують петлі для симетрії (с) і крайові (кр). Рапорт записується так: (П:6+1с+2кр) - це повторювана частина малюнка в петлях. 

  П - петля.
  1с - петля для симетрії, якщо малюнок зміщується.
  2кр. - це дві крайові . Ланцюжок повітряних петель підйому, з яких починається ряд, і останній стовпчик з накидом або без накиду називаються - крайовими.

     Умовне зображення візерунка називається схемою. 

     Схема записується знизу нагору. Ряди пишуть і читають справа наліво і зліва направо. Звичайно спочатку ряду пишеться цифра нумерації ряду. Початок ряду там, де зазначені повітряні петлі підйому. 

     Зразок №1. - лицьові (опуклі ) і виворітні (западаючі) стовпчики «Резинки». 

     Для зразка в'яжуть 12 пов.п. 
     Лицьові стовпчики. 1р. - дві петлі підйому, *один стовпчик з накидом у кожну петлю ланцюжка. 2р. - дві петлі підйому, роблять накид на гачок і вводять його з лицьової сторони роботи справа наліво під перший стовпчик нижнього ряду, підхоплюють нитку і протягують її зліва направо під стовпчиком. На гачку три петлі, пров'язують їх у два прийоми по дві петлі.* Усі наступні стовпчики ряду в'яжуть, як перший.


     Виворітні стовпчики. 3р. - дві петлі підйому,* роблять накид на гачок, нахиляють роботу до себе з виворітної сторони справа наліво вводять гачок під перший стовпчик другого ряду, підхоплюють нитку клубка і протягують її під стовпчиком зліва направо. На гачку три петлі. Пров'язують їх у два прийоми по дві петлі. Усі наступні стовпчики третього ряду в'яжуть як перший .* 

     Усі непарні ряди зразка в'яжуть як третій ряд. 
     Усі парні ряди - як другий . 
     Таким чином, можна зв'язати «резинку», чергуючи лицьові і виворітні стовпчики. 
     Дві лиц., дві вивор. (рез. 2*2); три лиц., три вивор. (рез. 3*3).

     Зразок № 2. - "Решітка". 

     Наберіть 14 повітряних петель. 

    1р. - дві повітряні петлі (для підйому), один стовпчик з накидом у четверту петлю основи,* дві пов.п., в основі пропустити дві петлі ланцюжка, два ст.зН*. 

     2р. - дві пов.п., для підйому, одна пов.п.,* два стовпчики з накидом під ланцюжок із двох пов.п. нижнього ряду, дві пов.п.*, наприкінці ряду одна пов.п., один стовпчик з накидом. 

     3р. - як перший ряд. 

     Рапорт П:4+2кр. 

     Зразок № 3. - "Пишний " стовпчик або "Горбок" (ПШ ст) 

     Для зразка в'яжуть 10 в.п. 

     1 р. - дві п. Підйому, *Н, уводять гачок у четверту петлю ланцюжка, підхоплюють нитку, протягують через петлю і витягують на висоту 1 см. 

     При бажанні, висота «горбка» може мінятися від 1 см до 3 см . На гачку 3 петлі. Знову роблять накид і вводять гачок у цю ж петлю, підхоплюють нитку і витягують її на висоту першої петлі. На гачку 5 петель. Якщо нитки тонкі, то цей процес повторюють ще 2 рази, тоді на гачку утвориться 7-9 петель. Підхоплюють нитку і протягують всі отримані петлі на гачку. На гачку - 2 петлі. Пров'язують їх . Роблять накид і в'яжуть наступний пишний стовпчик. * Наприкінці ряду один стовпчик із двома накидами. 

     2р. - і всі наступні в'яжуть, як перший, «горбки» пров'язують під повітряну петлю між «горбками» нижнього ряду. 

     Пишний стовпчик може бути пров'язаний і прийомом "з-під арки", тобто гачок треба встромляти не в петлю попереднього ряду, а в проміжок між петлями або стовпчиками попереднього ряду, розташовуючи пишні стовпчики в шаховому порядку , або ще як-небудь. 

     Зразок № 4. - Схрещений стовпчик (Схр.ст.) 

     Для зразка набирають число повітряних петель, що ділиться (або кратне ) на 3 + 2 кр., наприклад, 14 петель. 

     1р. - чотири петлі підйому, * роблять два накиди і вводять гачок у шосту петлю ланцюжка з кінця, підхоплюють нитку і протягують її через петлю на гачку. На гачку чотири петлі. Підхоплюють нитку і пров'язують дві петлі. На гачку три петлі. Пров'язучи їх, роблять накид, вводять гачок у ланцюжок через одну петлю ліворуч від першого стовпчика, підхоплюють нитку і протягують її через цю петлю. На гачку п'ять петель. Підхоплюючи нитку, по черзі протягують по дві петлі чотири рази. На гачку залишається одна петля. В'яжуть одну повітряну петлю, роблять накид і вводять гачок в центр стовпчика, захоплюючи дві нитки, підхоплюють нитку клубка і протягують її через дві нитки центру стовпчика. На гачку три петлі. Підхоплюючи нитку, протягують їх по дві петлі два рази. Одержують схрещений стовпчик. Роблять два накиди, вводять гачок у ланцюжок ліворуч у петлю попереднього стовпчика і починають в'язати наступний схрещений стовпчик, як перший *. Наприкінці в'яжуть стовпчик із трьома накидами. 

     2р. - і всі наступні в'яжуть, як перший: схрещений над схрещеними.

     Зразок № 5. - "Вузлики". 

     На тлі полотна, зв'язаного стовпчиками з накидом, будемо вив'язувати вузлики. 

     2р. - три петлі * стовпчик з одним накидом, потім зробити незакінчений стовпчик з одним накидом, на гачку залишилося дві петлі. Накинути нитку на гачок і оповити недов'язаний стовпчик, витягнути петлю, так повторити 4 -10 разів . Підхоплюють нитку і протягують усі витягнуті петлі, на гачку залишилося дві петлі. Підхоплюють нитку від клубка і пров'язують їх . Потім робимо ще один стовпчик з накидом і переходимо до нового вузлика. 

     3р. - стовпчики з накидом. 

     Коротким гачком можна в'язати по малюнку : у горизонтальному напрямку , по спіралі і по колу з центра . 

     Зразок № 6 "Арочки з піко". 

     (П;3+2с+2кр.) 

     Набрати 16 пов.п. 

     1р. - зробити одну пов.п. для підйому, далі *зробити п'ять пов.п., у третій повітряний ланцюжок нижнього ряду пров'язати стовпчик без накиду, повторювати так до кінця ряду *. 

     2р. - 4 пов.п. для підйому, в арку з п'яти пов.п. попереднього ряду пров'язати стовпчик без накиду, потім прикріпити "пыко", тобто пров'язати 3 -5 пов.п., і знову ввести гачок у стовпчик без накиду, протягнути нитку через нього і пров'язати знову, як стовпчик без накиду,* п'ять пов.п., в арку з п'яти пов.п. попереднього ряду пров'язати стовпчик без накиду, потім прикріпити "піко", *, наприкінці ряду пров'язати одну пов.п., у петлю підйому пров'язати стовпчик з одним накидом. 

     3р. - на стовпчику з накидом пров'язати один стовпчик без накиду, * п'ять пов.п., в арку з п'яти пов.п. попереднього ряду пров'язати стовпчик без накиду, потім прикріпити "піко",* п'ять пов.п., у петлі підйому пров'язати один стовпчик без накиду. 

     Повторювати 2-3 ряди. 

     Зразок № 7. "Галочки". 

     1р. - дві пов.п. підйоми, два ст.зн у 5-ту петлю, * одну петлю пропустити, 2 ст.зн в одну петлю* 1 ст.зн. 

     2р. - і всі наступні ряди - 2пов.п. вгору, * 2 ст.зн в'язати між двома ст.зн попереднього ряду, зв'язані в одну петлю *, 1 ст.зн.

  Форма входу

  Пошук

  Друзі сайту

  Copyright MyCorp © 2021