Четвер
28.01.2021
13:09
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Art-time - твори разом з нами
Головна Реєстрація Вхід
Гачки »

Меню сайту

  ГОЛОВНА СТОРІНКА

  В'ЯЗАННЯ ГАЧКОМ

  ВИШИВКА:

  ПРОГРАМИ ДЛЯ ВИШИВКИ

  ЦІКАВЕ У СВІТІ РУКОДІЛЛЯ

  ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  ФОРУМ

  МОЇ РОБОТИ 2013

  ВИСТАВКА РОБІТ
  Наше опитування
  Якої інформації Ви бажаєте більше отримувати?
  Всього відповідей: 2698

  Гачки
     Якість в'язаних виробів, продуктивність нашої праці багато в чому залежить від матеріалів, правильного вибору інструментів і приладів. 

     Почнемо з інструментів, а саме з вибору гачка. Гачки бувають металеві, дерев'яні, кістяні, пластмасові, причому різної товщини (від 0,5 до 15,0 мм) і довжини : короткі - для звичайного в'язання і довгі - для туніського в'язання. Для в'язання тасьми використовують різні прилади - "вилки " з гачком, палички. 

     Дерев'яні придатні тільки для дуже товстого в'язання і м'якою еластичною ниткою, інакше вони ламаються. Кістяні і пластмасові гачки легкі і приємні, але тендітні і порівняно швидко сточуються об пряжу. Тонкі алюмінієві гачки гнуться, а коли з них сходить покриття, бруднять руки і пряжу. При в'язанні великого виробу - костюма або покривала - через сточування гачка зменшується первісний розмір петель, що спотворює загальний вигляд візерунка і виробу в цілому. Дуже зручно використовувати сталеві гачки. 

     Гачок із пластмасовою або дерев'яною ручкою зручніше тримати в руці, аніж круглий. Можливе використання гачків з плоскою частиною стрержня в 3-4 см від голівки - опора для великого і середнього (вказівного) пальця. 

     Зберігати гачки краще в стакані або в пеналі, щоб захистити від вологи. 

     Вибираючи гачок, необхідно перевірити, чи добре він відшліфований, чи не велика борідка ( вона повинна бути "англійською"). Гостра з глибоким вирізом борідка буде чіплятися за пряжу і палець, погано протягувати петлі при в'язанні, травмувати палець. 

     Звичайно, ці недоліки можна усунути, відточивши або притупивши голівку на бруску - але при цьому може бути ушкоджений верхній шар покриття гачка. Тому краще купувати готові до роботи гачки. 

     Гачок діаметром 4-6 мм використовують для в'язання виробів з товстої вовняної пряжі, іриса , муліне, бавовняних ниток. Якщо для тонких ниток взяти товстий гачок, то зв'язане полотно буде ажурним з великими просвітами. Щільне полотно можна одержати, використовуючи товсті нитки і товстий гачок, або тонкий гачок і тонкі нитки. 

     Фактура полотна, зв'язаного гачком, відрізняється своєрідним переплетенням, щільністю і здатністю мало розтягуватися. Ці властивості дозволяють застосовувати при в'язанні гачком не тільки вовняні нитки, але і бавовняні . 

     УВАГА ! ПРИ ВИБОРІ ГАЧКА ДЛЯ В'ЯЗАННЯ ВРАХОВУЙТЕ, ЩО ДІАМЕТР НИТКИ ЗВИЧАЙНО В 1-2 РАЗИ МЕНШЕ ПОГЛИБЛЕННЯ НА ГОЛІВЦІ (БОРІДЦІ) ГАЧКА. 

     Звичайно при в'язанні гачок тримають у руці так само, як олівець під час письма: великим і вказівним пальцем. Набагато зручніше тримати гачок, як спицю: він стискується великим і середнім пальцем і лежить у площині долоні. Безіменний палець і мізинець підтримують гачок, допомагаючи великому і середньому. Вказівний палець повинен бути вільним для втримання петель на робочій частині гачка при в'язанні. При такому положенні гачок не крутиться в пальцях, рука не стомлюється. 

     Для в'язальниць, що звикли до першого способу, зовсім необов'язково переучуватися, але якщо Ви тільки починаєте в'язати гачком, рекомендуємо спробувати. 

     Із самого початку навчання варто запам'ятати, що правильність виконання виробу або окремого мотиву залежить багато в чому від того, наскільки туго натягується нитка; від неточних рухів рук і гачка петлі і стовпчики виходять різної величини . Це спотворює візерунок і, відповідно, виріб. Руки і гачок повинні рухатися плавно в тому самому ритмі, а нитка розмотуватися вільно і поступово. 

     Спотворює малюнок і найменша неточність у кількості петель або стовпчиків. Їх варто вважати в процесі в'язання або прораховувати після того, як ряд пройдений до кінця. 

     Якщо Ви в'яжете з ниток темних тонів, на коліна рекомендую покласти білу тканину, щоб на її тлі краще виділялися петлі. І взагалі краще якщо тканина завжди буде на колінах -деяка пряжа може сипати ворсинками при в'язанні - наприклад, сільська пряжа. 

     Часто, особливо при в'язанні різнобарвних квадратів від центра , потрібно зв'язати нитки при переході до наступного ряду. Для цього складете нитки навхрест: права зверху, опустіть її вниз під ліву - зв'яжіть один раз, кінці помінялися місцями - лівий став правим , а правий лівим . Повторите ще раз ці рухи , - і Ви одержите після затягування міцний вузол - його називають ще морським вузлом. 

     Або другий опис зав'язування морського плоского вузла: 

     Кінець нитки з правої руки хрестоподібно накладаємо на кінець нитки, що знаходиться на вказівному пальці лівої руки. Вказівним пальцем лівої руки повертаємо його вниз на себе, навколо кінця нитки, що знаходиться в правій руці і підвертаємо його навколо петлі вниз, потім нагору, навколо короткого кінця нитки в правій руці. Великим і вказівним пальцями обох рук захоплюємо по два кінця (короткий і довгий) і затягуємо у вузол, потягнувши в різні сторони . 

     Під час роботи кінці витягають у протилежні сторони і вплутують у полотнину. Такі вузлики у виробі практично непомітні. Для того, щоб не вийшло стовщень, у місцях з'єднань треба стовпчики пров'язувати щільніше. 

     При в'язанні щільної полотнини можна використовувати нитки від 20 см довжиною, не зв'язуючи їх вузликами. Для цього, коли кінчається нитка, його короткий кінець відкладають убік , а на палець беруть іншу нитку. Два коротких кінці від обох ниток укладають на косу полотна і пров'язують стовпчик новою ниткою. 

  Форма входу

  Пошук

  Друзі сайту

  Copyright MyCorp © 2021