П`ятниця
22.06.2018
10:08
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Art-time - твори разом з нами
Головна Реєстрація Вхід
Історія та сучасність вишивки »

Меню сайту

  ГОЛОВНА СТОРІНКА

  В'ЯЗАННЯ ГАЧКОМ

  ВИШИВКА:

  ПРОГРАМИ ДЛЯ ВИШИВКИ

  ЦІКАВЕ У СВІТІ РУКОДІЛЛЯ

  ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

  ФОРУМ

  МОЇ РОБОТИ 2013

  ВИСТАВКА РОБІТ
  Наше опитування
  Якої інформації Ви бажаєте більше отримувати?
  Всього відповідей: 2658

  Вишивка є одним з найулюбленіших і поширеніших видів рукоділля. За старих часів на Русі всі жінки володіли ці мистецтвом. Вишивка була пов'язана із стародавніми звичаями і обрядами російського селянства. За допомогою голки і різних ниток російські жінки перетворювали просту тканину на витвір мистецтва. 

  Дівчинка семи - восьмилітнього віку починала готувати собі придане, і до п'ятнадцяти - шістнадцять рокам повинна була мати святковий і буденний одяг, скатертини, облямівки, рушники, яких повинно було вистачити на декілька років. Готували рушники, якими одаровували на весіллі рідню жениха і почесних гостей. Перед весіллям влаштовувалася виставка виробів і по їх числу, і якості судили про майстерність і працьовитість нареченої.

  Мистецтво вишивання має багатовікову історію. У далекі часи, коли люди жили роз'єднано, кожен народ, а іноді і невелике селище мали свої особливості у вишивці і інших видах народної творчості. З розширенням зв'язків між окремими районами місцеві особливості збагачували один одного. З покоління в покоління відпрацьовувалися і поліпшувалися узори і колірні рішення, створювалися зразки вишивки з характерними національними рисами. 

  По характеру узорів і прийомів їх виконання російська вишивка дуже багатообразна. Відомо, що кожна область, а іноді і район має свої, тільки тут існуючі прийоми вишивки, свої мотиви орнаменту, колірні рішення.

  Російська вишивка відрізняється від вишивок інших народів. Велику роль в ній грає геометричний орнамент і геометризованные форми рослин і тварин: ромби, мотиви жіночої фігури, птаха, дерева або квітучого куща, а також барса з піднятою лапою. У формі ромба, круга, розетки зображалося сонце - символ тепла, життя; жіноча фігура і квітуче дерево втілювали родючість, птах - символізувала прихід весни. 

  Розташування узору і прийоми вишивки були органічно пов'язані з формою одягу, який шився з прямих шматків тканини. Шви виконувалися по рахунку ниток і називалися рахунковими. Ними прикрашалися оплечья, кінці рукавів, розріз на грудях, Поділ фартуха, низ одягу, а також розташовувалися уздовж сполучних швів. 

  У вишивках "вільних", по намальованому контуру, переважали узори рослинного характеру. 

  До старовинних російським швів відносяться: шов розпис або напівхрест, набір, хрест, рахункова гладінь, "козел", біла дрібна строчка. 

  Пізніше з'явилися вирізи, кольорова перевити, крестецкая строчка, гіпюр, тамбурна вишивка, біла і кольорова гладінь. 

  Російські селянські вишивки можна розділити на дві основні групи: північну і среднерусскую. До північної відносяться роботи Архангельською, Новгородською, Псковською, Вологодською, Калінінськой, Івановською, Горьковськой, Ярославською, Костромською, Володимирською; до среднерусской - Калузької, Тульської, Рязанської, Смоленської, Орловської, Пензенської, Тамбовської і Воронежської областей. 

  Найпоширеніші прийоми північної вишивки: хрест, розпис, вирізи, біла строчка, крізне шиття, що виконується по сітці, біла і кольорова гладінь. 

  Північні сюжетні композиції найчастіше виконувалися швами розпис і набір. У деяких районах російської Півночі узори на фартухах, подолах сорочок і рушниках вишивали хрестом, як правило, одноколірним: червоним по білому або білим по червоному полотну. У узорах образотворчі мотиви переважали над геометричними. Складні композиції передавалися силуетний, контурно, в одному кольорі, одним прийомом. Тут же разом з жіночим костюмом і дрібними побутовими речами і вишивкою прикрашали декоративні вироби: рушники, облямівки і ін. 

  Селянські вишивки среднерусской смуги значно відрізнялися від Північних. У узорах переважали геометричні форми з фігурою гребінчастого ромба з "відмітками", тобто з двома виступами на кожному розі, що носять назву "реп'ях" або "орепей". Вони відрізнялися незвичайною різноманітністю узорів і варіантів забарвлень. 

  Вишивки среднерусской смуги багатоколірні. Фон є видимим, як і сам орнамент. Окрім вишивки в оформленні виробу присутнє візерункове ткацтво, смуги стрічки, кумачу, кольорової тканини, а також мережива і позумент. 

  У південних районах її застосовували головним чином для прикраси жіночого одягу і рушників. 

  Одній з найцікавішою і поширених вишивок среднерусской смуги є кольорова перевити Смоленською, Тульською, Калузькою областей. Окрім перевити зустрічаються шви: набір, розпис, "кіска", "козел", хрест, рахункова гладінь, мережки. 

  На основі вивчення традицій і досвіду старих майстрів творчі колективи художніх промислів створюють декоративні вироби, які відповідають естетичним вимогам сучасного мистецтва. 

  Сучасна вишивка може бути використана для прикраси дитячого і жіночого одягу, а також побутових речей: завіс на вікна, серветок, наволочок на диванні подушки, килимків і панно, рушників, фартухів, сумок, сувенірів і ін.

  Отже, вишивка - це мистецтво прикраси тканини або трикотажу стьобаннями, які збагачують її поверхню і підкреслюють красу. Протягом століть вишивальниці експериментували з відповідними матеріалами, розвиваючи і удосконалюючи своє мистецтво, черпаючи натхнення на навколишньому їх світі, в мистецтві, в орнаментах інших часів і культур. Вишивку використовували для багатьох цілей: щоб увічнити пам'ять про події приватного або суспільного життя, для виразу різного роду політичних або духовних ідей, щоб продемонструвати статус, розповісти яку-небудь історію або прославити красу миру природи.

  Мода на різні типи вишивки з'являється і зникає, але основні види залишаються незмінними. Різні види вишивок від простих хрестиків до вишуканого золотого шиття накопичувалися з часом.

  У цьому розділі ми розміщуватимемо матеріали про ручну і машинну вишивку, корисні ради, види швів і малюнки вишивок. Сподіваємося, що наш розділ стане серйозною підмогою в творчості майстринь вишивки.


  Форма входу

  Пошук

  Друзі сайту

  Copyright MyCorp © 2018